Aktualności

Drukuj

Aktualności Centrali

Nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków. Co czwarty jest otyły. Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że za 6 lat tych ostatnich będzie aż 30%. W Europejskim Dniu Walki z Otyłością – 22 maja – doradzamy, jak uniknąć grubych konsekwencji tej choroby.

Kolorowa fotografia. Dziewczyna trzyma w ręce hamburgera. W drugiej trzyma kubek, z którego pije słodki, gazowany napój.

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Nieleczone może prowadzić m.in. do udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i niewydolności nerek.

Kolorowa fotografia. Ciśnieniomierz wskazuje wartość 140 mm Hg. Na drugim planie widać stetoskop.

Opieka koordynowana to nowatorski model leczenia skupionego na pacjencie. Dzięki unijnemu projektowi Narodowego Funduszu Zdrowia uczymy się go właśnie w Polsce. Pierwsi pacjenci już z niego skorzystali. Efekty są obiecujące.

Kolorowa fotografia. Lekarz ubrany w biały fartuch trzyma za dłoń pacjentkę.

Wkrótce Zintegrowany Informator Pacjenta — system prowadzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia — stanie się częścią Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki niemu swoje dane medyczne, także te z ZIP, znajdziesz w jednym miejscu. Sprawdź, jak założyć konto w IKP.

Przerwa serwisowa

20.05.2019
Informujemy, że w związku z zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi, we wtorek, 21 maja br. w godzinach 18:00-20:00 mogą wystąpić okresowe utrudnienia w dostępie do wszystkich systemów informatycznych Centrali NFZ.

Przerwa serwisowa

20.05.2019
Informujemy, że w związku z zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi, w poniedziałek 20 maja 2019 r. w godzinach 22:00-24:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemów informatycznych Centrali NFZ.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    16