Aktualności

Drukuj

Aktualności Oddziałów

Środy z siecią szpitali w Oddziałach NFZ

18-09-2017
Jakie zmiany dla pacjentów niesie „siec szpitali”? Które placówki zakwalifikowały się do sieci? Gdzie od 1 października można szukać pomocy medycznej w niedziele i święta?

Już w najbliższą środę, tj. 20 września odpowiedzi na te i inne pytania będą udzielać pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w wybranych szpitalach we wszystkich Oddziałach Wojewódzkich Funduszu.
To trzecie z cyklu czterech planowanych spotkań z pacjentami w 64 „sieciowych” szpitalach na terenie całego kraju. 20 września pracownicy NFZ odwiedzą między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, Szpital Powiatowy w Piszu, czy Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Oddziałów Wojewódzkich NFZ spotykają się z pacjentami w każdą środę września, w wybranych szpitalach, na terenie 16 Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. W każdym z tych miejsc Fundusz organizuje specjalne punkty informacyjne, w którym pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie już za kilka tygodni - 1 października. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

W najbliższą środę, 20 września zapraszamy do 16 wybranych szpitali na terenie OW NFZ:

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności